Uczcimy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

• Zdjęcie-3maja-1.jpg

Miejskie obchody to również wydarzenia sportowe i kulturalne. Od 6 do 27 maja w siedzibie głównej Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Bełchatowie będzie można oglądać wystawę „Twórcy Konstytucji 3 maja”. Towarzyszyć jej będzie również ekspozycja materiałów bibliotecznych nawiązujących do wydarzeń z maja 1791 roku.

Wydarzeniu towarzyszyć będą również sportowe przedsięwzięcia. Najmłodsi uczniowie wystartują w Bełchatowskim Biegu Konstytucji 3 maja. Co roku wydarzenie to cieszy się sporym zainteresowaniem, organizatorzy liczą, że podobnie będzie i tym razem. Bieg zaplanowany jest na 8 maja, początek o godz. 10:00. Więcej w artykule: „Bieg Konstytucji 3 maja. Trwają zapisy”.

Natomiast 11 maja odbędą się II Mistrzostwa Bełchatowa w konkurencjach pneumatycznych. Udział w zawodach mogą wziąć dzieci, młodzież i seniorzy. Start o godz. 9:00. Turniej tradycyjnie odbędzie się na strzelnicy przy ul. Czyżewskiego 7 (budynek PGM). Chętni mogą się zgłaszać na adres iglicabelchatow@interia.pl. Szczegóły można znaleźć w regulaminie, który znajduje się w załączniku.

Z kolei w niedzielę, 25 maja rywalizować będą szachiści. Udział w nim może każdy, kto czuje się na siłach. W latach poprzednich startowały zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli oraz seniorzy. Zgłoszenia można przesyłać na adres: uksjedynka.belchatow@gmail.com. Turniej odbędzie się w sali teatralnej MCK, początek o godz. 9:00.