• Kalendarium wydarzeń
 • Licznik Odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 191060
  Odwiedzin dzisiaj: 108

Galeria wydarzeń

 • Zdjęcie-orient.jpg

  Orientalny koniec lata

  Orientalny koniec lata w Parku przy Muzeum regionalnym w Bełchatowie

  31.08-01.09.2019 r.

 • Zdjęcie-1-7.jpg

  Polska nauka w dwudziestoleciu międzywojennym - otwarcie wystawy

  Wystawa "Polska nauka w dwudziestoleciu międzywojennym". To prezentacja wybranych sylwetek wybitnych polskich naukowców, którzy wnieśli znaczący wkład do rozwoju polskiej i światowej nauki. Wśród wynalazców i odkrywców znajdziemy m.in. autora przyjętych na całym świecie oznaczeń grup krwi (0, A, B i AB) ‒ Ludwika Hirszfelda, twórcę nowoczesnej kartografii ‒ Eugeniusza Romera, twórcę pierwszych europejskich elektrowni wodnych ‒ Gabriela Narutowicza, twórcę pierwszego mostu spawanego ‒ Stefana Bryłę, współtwórcę walkie-talkie ‒ Henryka Magnuskiego czy przedstawicieli Lwowskiej Szkoły Matematycznej.

  Promotorem wystawy jest wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra. Projekt powstał w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  Wystawa potrwa do dnia 30.08.2019 

 • Zdjęcie-2-7.jpg

  Piknik militarno-historyczny.

  11 sierpnia 2019 r.

  Piknik militarno-historyczny.

  Zorganizowana w związku z tym wystawa będzie też formą uczczenia zbliżającej się 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy na oba wydarzenia.

 • Zdjęcie-1-6.jpg

  10 lat Grupy Rekonstrukcji Historycznej 84 Pułku Strzelców Poleskich

  11 sierpnia 2019 r.

 • Zdjęcie-1-4.jpg

  Poloniki w zegarmistrzostwie - otwarcie wystawy.

  W miniony piątek Muzeum Regionalne w Bełchatowie gościło kolekcjonerów zegarków i zegarów. Tego dnia nastąpiło otwarcie wystawy „Poloniki w zegarmistrzostwie” ze zbiorów Piotra Łukasińskiego i Marka Głowackiego. Kolekcjonerzy rozpoczęli spotkanie od prezentacji fotografii przeplatanych „zegarowymi opowieściami”, zachęcając tym samym do kolekcjonowania i zgłębiania wiedzy o zegarkach i zegarach, zwłaszcza tych związanych z Polską. Następnie goście mieli okazję obejrzeć wystawę przygotowaną przy współpracy z Muzeum i porozmawiać o prezentowanych skarbach.Wystawa będzie czynna do końca lipca. Zapraszamy serdecznie. 

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2021
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce