• Kalendarium wydarzeń
 • Licznik Odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 237557
  Odwiedzin dzisiaj: 68

Galeria wydarzeń

 • Zdjęcie-dsc_0073-8.jpg

  „Mali artyści w muzeum”

  2 czerwca 2019 roku nasze muzeum uczciło Międzynarodowy Dzień Dziecka imprezą zatytułowaną „Mali artyści w muzeum”.

 • Zdjęcie-1-3.jpg

  Noc Muzeów - 18 .05.2019 r.

  Noc Muzeów za nami. Dziękujemy zaproszonym gościom i mieszkańcom Bełchatowa za obecność i życzliwość. Szczególnie dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie, GRH III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu, szkole samoobrony Defendo oraz Annie Serafińskiej, Annie Zimnej oraz Martynie Jaworskiej-Chodak. Dzięki Wam to sobotnie popołudnie i wieczór były wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

 • Zdjęcie-10-2.jpg

  Wykład i aukcja numizmatyczna

  Muzeum Regionalne oraz Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział im. Augusta III Sasa w Bełchatowie odwiedził w ubiegły piątek Janusz Parchimowicz. Wybitny znawca tematyki numizmatycznej
  oraz autor licznych publikacji przedstawił autorski wykład skierowany nie tylko do kolekcjonerów. Opowiadał o produkcji replik talarów polski królewskiej oraz monetach próbnych z okresu PRL-u. Po wykładzie odbyła się aukcja, na której można było nabyć interesujące monety, banknoty oraz czasopisma numizmatyczne.  

 • Zdjęcie-dsc_0007-19.jpg

  Finisaż wystawy "Święta, tradycje i zwyczaje. Wiosna" oraz warsztaty wycinankarskie

  8 maja był ostatnim dniem prezentacji wystawy etnograficznej "Święta, tradycje i zwyczaje. Wiosna". Podczas finisażu wystawy gościliśmy Panią Kazimierę Balcerzak artystkę ludową z Sieradza, której prace mieliśmy okazję podziwiać na ekspozycji.
  Następnie odbyły się warsztaty wycinankarskie, które poprowadziła Pani Kazimiera, a udział w nich wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Bełchatowie, uczestnicy z DSŚ "Koniczynka" oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 • Zdjęcie-wielkanoc_2017_(2.jpg

  WARSZTATY WIELKANOCNE Z TWÓRCAMI LUDOWYMI

  W tym roku zaproponowaliśmy dwa rodzaje warsztatów: pisankarskie i wycinankarskie. Zajęcia prowadziły artystki z regionu opoczyńskiego i z regionu sieradzkiego.

   

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2021
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce