Polska nauka w dwudziestoleciu międzywojennym - otwarcie wystawy

Serdecznie zapraszamy na wystawę "Polska nauka w dwudziestoleciu międzywojennym". To prezentacja wybranych sylwetek wybitnych polskich naukowców, którzy wnieśli znaczący wkład do rozwoju polskiej i światowej nauki. Wśród wynalazców i odkrywców znajdziemy m.in. autora przyjętych na całym świecie oznaczeń grup krwi (0, A, B i AB) ‒ Ludwika Hirszfelda, twórcę nowoczesnej kartografii ‒ Eugeniusza Romera, twórcę pierwszych europejskich elektrowni wodnych ‒ Gabriela Narutowicza, twórcę pierwszego mostu spawanego ‒ Stefana Bryłę, współtwórcę walkie-talkie ‒ Henryka Magnuskiego czy przedstawicieli Lwowskiej Szkoły Matematycznej.

Promotorem wystawy jest wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra. Projekt powstał w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wystawa potrwa do dnia 30.08.2019

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2019