• Kalendarium wydarzeń
  • Licznik Odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 104386
    Odwiedzin dzisiaj: 1025

Mobilne Muzeum Multimedialne w Bełchatowie!

Już 27 i 28 października na placu przy scenie plenerowej MCK PGE Giganty Mocy stanie Mobilne Muzeum Multimedialne. Prezydent Mariola Czechowska zaprasza mieszkańców Bełchatowa na niezwykła interaktywną podróż po polskiej historii i dziejach naszej Niepodległości.

 

Wystawa, która powstała z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Podróż Muzeum Multimedialnego po całym kraju ma na celu włączenie się w świętowanie wspomnianego jubileuszu, dopełniając swym przesłaniem lokalne obchody. Każdy odwiedzający wystawę będzie mógł złożyć swój podpis w okolicznościowej Księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości. Zwiedzanie wystawy jest nieodpłatne.

 

Wystawę mogą zwiedzać osoby indywidualne, rodziny, klasy szkolne i inne grupy zorganizowane. Może ona stanowić multimedialne i interaktywne wprowadzenie do lekcji wychowania obywatelskiego, historii, języka polskiego lub sztuki czy rozmaitych zajęć z edukacji pozaformalnej. Multimedialny przekaz wystawy inspiruje też do późniejszego zdobywania i poszerzania wiedzy z zakresu ważnych wydarzeń, które przyczyniły się do odzyskania Niepodległości.

 

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2019
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce