Kultura plemion barbarzyńskich Polski Środkowej

W piątek 12 maja 2017 r. o godz. 12.00 miało miejsce otwarcie wystawy:

Barbarzyńcy „Kultura plemion barbarzyńskich Polski środkowej w okresie wpływów rzymskich”

Wystawa prezentuje kulturę plemion barbarzyńskich Polski środkowej w I-V w. n.e. Głównym celem autorów wystawy było przedstawienie ludności zamieszkującej tereny Kotliny Szczercowskiej i ich sąsiadów z rejonu Wyżyny Wieluńskiej. Podstawą do rekonstrukcji są wyniki prowadzonych w tym regionie przez wiele lat badań archeologicznych.

Na wystawie prezentowane są zabytki ze zbiorów Muzeum Ziemi Wieluńskiej, Muzeum Regionalnego w Brzezianch, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz z badań archeologicznych mgr. Jacka Ziętka, rekonstrukcje naczyń z osady w Chabielicach, powiat bełchatowski - wykonane przez mgr. Marcina Mizerskiego ("Geniusz" Kreatywna Edukacja") oraz fotografie z archiwów: dr Lubomiry Tyszler, Stowarzyszenia Archeologii Eksperymentalnej "Harjis" i mgr. Jacka Ziętka.

Ekspozycję można oglądać do 5 lipca.

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2017 | Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce