BOŻE NARODZENIE 2022 W MUZEUM - LEKCJE I WARSZTATY OKOLICZNOŚCIOWE

• Zdjęcie-plakat_bn-2_(copy).jpg

BOŻE NARODZENIE 2022 W MUZEUM
- LEKCJE I WARSZTATY OKOLICZNOŚCIOWE

1. „Pierwsza gwiazdka”. Jest symbolem Gwiazdy Betlejemskiej, której pojawienie się towarzyszyło narodzinom Jezusa. Dzięki niej pasterze, Trzej Królowie mogli dotrzeć do miejsca narodzin Zbawiciela. Dzisiaj wypatrujemy jej na wigilijnym niebie, by usiąść do wieczerzy.
A gdyby tak przyspieszyć czas wieczerzy (a tym samym i prezentów pod choinką) i zrobić „pierwszą gwiazdkę” w Muzeum? Zapraszamy na warsztaty zdobienia gipsowych gwiazd.

Prowadzący: Cezary Bukowiec, wiek uczestników: od 7 lat.

2. „O, choinka! Podczas lekcji uczestnicy poznają podstawowe terminy związane z okresem świąt Bożego Narodzenia, na przykład: opłatek, kolęda, wieczerza wigilijna, pasterka czy szopka. Dowiedzą się skąd się wziął zwyczaj ubierania świątecznego drzewka i  jak należy tradycyjnie je przystroić. W części warsztatowej – wykonają prosta ozdobę świąteczną.

Prowadzący: Marcin Uss, Magdalena Marciniak-Darda, wiek uczestników: od 5 lat.

3. „Posłańcy nieba”. Jaka jest idealna ozdoba choinkowa? Anioł!
Dobry duch – anioł miał na celu ochronę domowego zacisza i domowników przed złymi mocami.
Zapraszamy na warsztaty, podczas których stworzycie własnego osobistego stróża w ażurowej sukience.

Prowadzący: Krystyna Członka, wiek uczestników: od 7 lat.

4. „Boże Narodzenie w czasach PRL-u”. W Polsce Ludowej święta Bożego Narodzenia najczęściej obchodziliśmy w domu. Sztuczna choinka, kolejka po cytrusy, karpie w wannie. Jednak często kwestie ekonomiczne przesłaniały to, co było najważniejsze w przesłaniu świąt.
Lekcja w formie prezentacji, po której wykonamy prostą ozdobę choinkową z epoki.

Prowadzący: Magdalena Marciniak-Darda, wiek uczestników: od 10 lat.

● Zajęcia odbędą się w dniach 12-15 grudnia 2022 roku, w godzinach: 8.30, 10.00 i 11.30.
● Prosimy o zgłaszanie grup zainteresowanych telefonicznie pod numerem: 44 633 11 33,
bądź osobiście, osobom odpowiedzialnym za realizację lekcji do dnia 9 grudnia 2022 roku.
● Konieczność wystawienia faktury lub chęć płatności przelewem – prosimy zgłaszać w momencie     ustalenia terminu lekcji.
● Grupa nie powinna przekraczać 20 osób.
● Koszt zajęć: 7,00 zł /osoba

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2023