• Kalendarium wydarzeń
 • Licznik Odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 14427
  Odwiedzin dzisiaj: 62

Aktualności

Położony w centrum Bełchatowa zabytkowy budynek przez większość Bełchatowian nazywany jest "dworkiem Olszewskich". Usytuowany przy jednej z głównych ulic miasta jest jednak z przylegającym parkiem miejscem o szczególnych walorach estetycznych. Kontakt z jego zabytkową materią, otoczenie urokliwego parku i rzeka Rakówka mijająca go swym korytem od strony zachodniej czynią to miejsce "magicznym". Nic wręcz dziwnego, że w otoczeniu dworu znajdują wytchnienie rodzice ze swoimi pociechami, zakochani spędzający tu miłe chwile, czy też wszyscy spragnieni ładu, harmonii i kontaktu z przyrodą i pięknem.

 • 500-LECIE REFORMACJI

   

  11 października 2017 roku, o godz. 17.00 w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie, odbędzie się spotkanie z okazji przypadającej w tym roku rocznicy - 500 lat Reformacji.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • FESTIWAL/SZTUKI/JABŁKA

   

  Festiwal/ Sztuki/ Jabłka to zupełnie nowa propozycja kulturalna miasta. Przez cztery dni w różnych częściach i przestrzeniach Bełchatowa odbywać się będą wystawy, koncerty, happeningi i performance. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

   

    • Rekrutacja - Uniwersytet Pierwszego Wieku

   

  Uniwersytet Pierwszego Wieku w Bełchatowie zaprasza kandydatów na studentów w roku szkolnym 2017/2018 na kierunki Filologia Polska z Dziennikarstwem oraz Historia Polski.

   

 • Spotkanie "Polska Ludowa w literaturze"

  Polskie Towarzystwo Historyczne Koło w Bełchatowie zaprasza na spotkanie z Marzeną Żemejdą - Zyburą pt. "Polska Ludowa w Literaturze"

  Muzeum Regionalne w Bełchatowie

  21.09.2017 r. g. 17.00

 • EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2017

  W ramach 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy do zwiedzania wystawy  "Technika w służbie boga wojny, cz. 9 - Bagnety",
  a także w podróż historyczną szlakiem umocnień wojskowych okolic Bełchatowa.

   

   

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2017
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony o Sztuce