• 500-LECIE REFORMACJI

11 października 2017 roku, o godz. 17.00 w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie, odbędzie się spotkanie z okazji przypadającej w tym roku rocznicy - 500 lat Reformacji.

• FESTIWAL/SZTUKI/JABŁKA

Festiwal/ Sztuki/ Jabłka to zupełnie nowa propozycja kulturalna miasta. Przez cztery dni w różnych częściach i przestrzeniach Bełchatowa odbywać się będą wystawy, koncerty, happeningi i performance. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

• Rekrutacja - Uniwersytet Pierwszego Wieku

Uniwersytet Pierwszego Wieku w Bełchatowie zaprasza kandydatów na studentów w roku szkolnym 2017/2018 na kierunki Filologia Polska z Dziennikarstwem oraz Historia Polski.

• Spotkanie "Polska Ludowa w literaturze"

Polskie Towarzystwo Historyczne Koło w Bełchatowie zaprasza na spotkanie z Marzeną Żemejdą - Zyburą pt. "Polska Ludowa w Literaturze"

Muzeum Regionalne w Bełchatowie

21.09.2017 r. g. 17.00

• EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2017

W ramach 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy do zwiedzania wystawy  "Technika w służbie boga wojny, cz. 9 - Bagnety",
    a także w podróż historyczną szlakiem umocnień wojskowych okolic Bełchatowa.

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2017