Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – dalej RODO) informujemy, iż:
1. W związku z realizacją różnorodnych działań Muzeum Regionalnego w Bełchatowie możemy przetwarzać Państwa dane.
2. Administratorem danych osobowych zebranych od Państwa jest Muzeum Regionalne w Bełchatowie, z siedzibą ul. Rodziny Hellwigów 11, 97-400 Bełchatów, zwane dalej Muzeum.
3. Z inspektorem ochrony danych w Muzeum, Małgorzatą Kociniak można się skontaktować mailowo: mkconsulting@onet.eu
4. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji zadań statutowych Muzeum na podstawie zgody, niezbędności do wykonania umowy lub wypełnienia obowiązku prawnego.

Więcej informacji na stronie: http://www.muzeum.belchatow.pl/klauzula-rodo.html

• Zdjęcie-dsc_0062-12.jpg

IV KONKURS NA NAJBRZYDSZĄ MARZANNĘ

Celem  konkursu jest między innymi zainteresowanie dzieci tradycją ludową, a także podtrzymanie i nawiązanie do tradycji i obrzędów ludowych.
    Przedmiotem zaś - wykonanie kukły marzanny symbolizującej odchodzącą zimę oraz choroby i zmartwienia nękające ludzi w okresie zimowym.
    Zapraszamy do udziału!

Regulamin znajdziecie Państwo w zakładkach Edukacja i Konkursy.

• Zdjęcie-2img521.jpg

Michał Bogucki – Malarstwo.

7 marca (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii naszego Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, zostanie otwarta wystawa prac malarskich Michała Boguckiego. Wystawa czynna do 28 kwietnia 2024 r.
    Serdecznie zapraszamy!
  • Zdjęcie-unnamed-1.jpg

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

3 lutego 2011 roku Sejm RP uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
    Data ta ma znaczenie symboliczne - 1 marca 1951 roku w więzieniu na warszawskim Mokotowie, poprzez strzał w tył głowy zostali zamordowani przez komunistów członkowie IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość": prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński ("Pług", "Ludwik") i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory oraz Kornel Chmiel. Ich ciała zostały zakopane w nieznanym miejscu. Byli oni ostatnim kierownictwem ostatniej, ogólnopolskiej organizacji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej. Zostali aresztowani w czasie od listopada 1947 do lutego 1948 roku. Przeszli wyjątkowo brutalne śledztwo.

Źródła: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi
    prezydent.pl

Źródło grafiki: karnickie.info
  • Zdjęcie-111belchatow_sierpien_2023-1393.jpg

Miło nam ogłosić, że Muzeum Regionalne w Bełchatowie otrzymało kolejne wsparcie finansowe na renowację!

Miasto z kolejnym dofinansowaniem. Prezydent Mariola Czechowska pozyskała 79 tys. zł na renowację Muzeum Regionalnego. Dzięki środkom z programu „Łódzkie ratuje zabytki” wyremontowane zostaną podłogi na parterze tego zabytkowego dworku.

• Zdjęcie-plakat-zw-1024x1428-px-002-1.jpg

Będziemy wspominać Żołnierzy Wyklętych

Prezydent Mariola Czechowska zaprasza wszystkich mieszkańców oraz poczty sztandarowe szkół, zakładów pracy, związków zawodowych, organizacji pozarządowych oraz stowarzyszeń na miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.