26. Europejskie Dni Dziedzictwa 2018 - 16 września

26. Europejskie Dni Dziedzictwa 2018

16 września 2018 roku już po raz trzeci nasze Muzeum włączyło się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.

W tym roku przedsięwzięcie odbywało się pod hasłem "Niepodległa dla wszystkich".

My zaproponowaliśmy bełchatowianom udział w grze miejskiej po hasłem "Dzień niepodległości - święto radości!". W grze efektywnie wspierali nas zaprzyjaźnieni harcerze.

Do gry przystąpiło 5 drużyn. Pierwsza na starcie i mecie pojawiła się drużyna „LEŚNE LUDKI” w składzie: Anna Mielczarek, Marcin Mielczarek i Jakub Mielczarek. Zwycięzcom przejście całej trasy oraz rozwikłanie szyfrów i zagadek zajęło 59 minut! Niektórzy z graczy wietrzyli w tym podstęp, ale

wszystko przebiegło zgodnie z zasadami fair play.

Drugie miejsce na podium zajęła również drużyna, która druga opuściła muzealne mury - „TROSKLIWE MISIE” w składzie: Michał Lemparty, Sylwia Lemparty, Wojciech Lemparty i Szymon Lemparty oraz Pan Marian Wójcik.

Trzecie miejsce zajęła „kobieca” drużyna o zdrowej nazwie:”PIETRUSZKI” w składzie: Justyna Pietrucha, Julia Pietrucha i Oliwia Pietrucha. Żeńskiej grupie dotarcie do mety zajęło 80 minut.

Na czwartym miejscu uplasowała się z kolei „męska” grupa z przydomkiem „NIEPOKONANI” w składzie: Jarosław Maros, Aleksander Maros, Gabriel Maros i Maksymilian Darda.

Piąte miejsce należało do Pani Zofii Madalskiej, która brała udział sama w naszej zabawie i bez żadnego wsparcia rozwiązywać musiała poszczególne zadania.

Na strudzonych i często zadyszanych graczy w Muzeum czekały nagrody, a także – jak obiecaliśmy –pyszna szarlotka i nasz specjał – pieczone jabłka.