26 edycja Europejskich Dni Dziedzictwa „Niepodległa dla wszystkich”

• Zdjęcie-logo_edd_2018_—_kopia_2-1.jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(1).jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(11).jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(12).jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(13).jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(14).jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(15).jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(16).jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(18).jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(19).jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(20).jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(21).jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(22).jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(4).jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(5).jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(7).jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(8).jpg
  • Zdjęcie-edd_2018_belchatow_(9).jpg

16 września 2018 roku już po raz trzeci nasze Muzeum włączyło się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.
W tym roku przedsięwzięcie odbywało się pod hasłem "Niepodległa dla wszystkich".
My zaproponowaliśmy bełchatowianom udział w grze miejskiej po hasłem "Dzień niepodległości - święto radości!". W grze efektywnie wspierali nas zaprzyjaźnieni harcerze.
Do gry przystąpiło 5 drużyn. Pierwsza na starcie i mecie pojawiła się drużyna „LEŚNE LUDKI” w składzie: Anna Mielczarek, Marcin Mielczarek i Jakub Mielczarek. Zwycięzcom przejście całej trasy oraz rozwikłanie szyfrów i zagadek zajęło 59 minut! Niektórzy z graczy wietrzyli w tym podstęp, ale wszystko przebiegło zgodnie z zasadami fair play.
Drugie miejsce na podium zajęła również drużyna, która druga opuściła muzealne mury - „TROSKLIWE MISIE” w składzie: Michał Lemparty, Sylwia Lemparty, Wojciech Lemparty i Szymon Lemparty oraz Pan Marian Wójcik.
Trzecie miejsce zajęła „kobieca” drużyna o zdrowej nazwie:”PIETRUSZKI” w składzie: Justyna Pietrucha, Julia Pietrucha i Oliwia Pietrucha. Żeńskiej grupie dotarcie do mety zajęło 80 minut.
Na czwartym miejscu uplasowała się z kolei „męska” grupa z przydomkiem „NIEPOKONANI” w składzie: Jarosław Maros, Aleksander Maros, Gabriel Maros i Maksymilian Darda.
Piąte miejsce należało do Pani Zofii Madalskiej, która brała udział sama w naszej zabawie i bez żadnego wsparcia rozwiązywać musiała poszczególne zadania.
Na strudzonych i często zadyszanych graczy w Muzeum czekały nagrody, a także – jak obiecaliśmy –pyszna szarlotka i nasz specjał – pieczone jabłka.
serdecznie dziękujemy Wszystkim Uczestnikom - i zapraszamy za rok!